Ako zariadiť študentskú izbu?

Čím je dieťa staršie a dospieva mení sa jeho vkus, názory, štýl a podobne. Vývin z dieťaťa na dospelého človeka sa prejaví i na zmene potrieb a tým aj zmene izby, čo sa týka funkčnosti, aj dizajnu.

Urobiť radikálnu premenu z detského kráľovstva na izbu dospievajúceho študenta, nemusí byť jednoduchá úloha. Predovšetkým si izba vyžaduje výmenu nábytku, ale aj dispozičné a štýlové prispôsobenie interiéru novým potrebám mladého tínedžera. Zákonite je potrebné do zariaďovania izby zapojiť aj jej obyvateľa a vypočuť si jeho požiadavky, či nápady.

Mladý tínedžer potrebuje vo svojej izbe tri základné zóny – zónu pre spánok a oddych, zónu pre prácu a učenie sa a takzvanú spoločenskú zónu alebo priestor pre prijímanie návštev.

Bude potrebovať priestor na učebný materiál, knihy, záujmové, spomienkové a dekoratívne predmety. Ale taktiež aj priestor na množstvo oblečenia, či kozmetiky. Pribudnúť by mali šatníkové skrine a nejaké otvorené police.

Naša architektka, s ktorou spolupracujeme na projekte Lastovičky, navrhla študentskú izbu v radovom dome Versatile. Izba je navrhovaná ako miesto, kde sa tinédžeri môžu učiť, spať a hlavne oddychovať. V izbe je jednolôžková posteľ, ktorú obkolesuje skrinka na knižky a má zároveň funkciu nočného stolíka. Čelo postele nadväzujúce na pracovný stôl. Pracovisko je dostatočne veľké pre prácu na počítači a zároveň pre písanie, či kreslenie.

K pracovnému stolu prislúcha skrinka so zásuvkou a poličkami na knihy, či zošity. Nad stolom sú navrhované závesné poličky pre menšie dekoračné prvky. Oproti tejto nábytkovej zostave je navrhovaný šatník, ktorý je kombinovaný s knižnicou a pôsobí tak ako jeden pekný celok.

Taktiež máme pripravený v projekte Lastovičky návrh študentskej izby do rodinného domu Atypico, v ktorej môžete vidieť jednolôžkovú posteľ, nad ktorou sú umiestnené policové systémy Smart Cube, pri posteli komodu spolu s knižnicou, pri okne pracovný stôl, kontajner na kolieskach, policu nad pracovným stolom. Taktiež šatníkovú skriňu s knižnicou.

Zariadenie študentskej izby je proces, ktorý treba poriadne premyslieť a určite konzultovať aj s vaším tínedžerom, aby ste on i vy boli spokojný. Ak potrebujete pomôcť s návrhom študentskej izby a zároveň aj s realizáciou nábytku na mieru do izby, sme tu pre vás, neváhajte nás kontaktovať a dohodnúť si u nás stretnutie.

2019-02-19T09:48:46+00:00