Potrebujete navrhnúť novú spáľňu? Ak áno, radi vám ju navrhneme, ale aj zrealizujeme!

Aby sme sa vo svojej spálni cítili čo najpríjemnejšie a najpohodlnejšie, chceme si ju zriadiť podľa vlastných predstáv, môžeme si dotvoriť spálňu podľa vlastného vkusu, ktorý prezentujúci náš vlastný životný štýl.

Spálňu radíme do takzvanej nočnej časti bytu, je považovaná za oddychovú zónu, odpočinok a relaxáciu. Najlepšie je orientovať spálňu na východ, kde nás môžu budiť prvé ranné lúče, ktoré prinášajú pozitívny začiatok nášho dňa. Ideálnym riešením je, ak sa v tesnej blízkosti spálne nachádza kúpeľne s WC a šatníkovými priestormi. Nábytkové prvky a zriaďovacie predmety, ktoré umiestnite v spálni by mali byť funkčné a estetické, vystihujúce samotného majiteľa bytu, či rodinného domu.

Ako farebne zladiť spálňu?

Na každého človeka farby pôsobia rôzne, niektoré nám bývanie zútulnia, iné nám pomôžu pri rôznych zdravotných problémoch a ďalšie môžu pomáhať navodzovať lepší spánok. Konečné rozhodnutie v rámci farebnosti spálne je na nás samotných. Najlepším riešením sú neutrálne farby, pretože pôsobia upokojujúco a elegantne.

Čomu sa vyvarovať pri zariaďovaní spálne?

Pri zariadení spálne by sme sa mali vyvarovať väčšieho množstva ozdôb a dekoračných  predmetov, neumiestňovať televízory, telefóny, rádia, či počítače. Okrem kvalitnej postele, sem patrí vhodná šatníková skriňa, komoda na bielizeň, nočný stolík, poprípade nejaké kreslo. Dôležitým pravidlom je neumiestňovať v spálni zrdkadlo – odráža lôžko spiaceho, vytvára v podvedomí nepokoj a podráždenie.

Najdôležitejším prvkom v spálni je posteľ. Práve tomuto kusu nábytku by sme mali venovať najväčšiu pozornosť. Nesprávne vybratá alebo nevhodne umiestnená posteľ môže negatívne ovplyvniť kvalitu nášho spánku. A na zregenerovanie unaveného organizmu kvalitný spánok naozaj potrebujeme. Posteľ nemá byť v blízkosti radiátora ani v priestore medzi oknom a dverami, kde môžeme byť počas spánku vystavení prievanu.

Aký šatník do spálne?

Najvhodnejšie by bolo, keby sme mohli vytvoriť šatník ako samostatnú miestnosť v blízkosti spálne alebo priamo so vstupom zo spálne. Nie každý má takú možnosť, lebo je obmedzený priestorom. Našťastie existujú vstavané skrine, ktoré sú jeho dostatočným náhradníkom. Nemali by v priestore pôsobiť rušivo a nezúčastnene. Preto je najvhodnejším riešením využiť možnosť vstavanej skrine. Taktiež klasická skriňa dokáže rozihrať priestor a vpísať mu osobitú atmosféru. Rustikálne interiéry nepoznajú vstavané skrine, poznajú len samostatne stojace skrine, ktoré zdanlivo dýchajú históriou. Ručne vyrobený nábytok s patinou sa podieľa na nezameniteľnej originalite a pohodlí jednotlivých spální. Základné pravidlo znie, že ani vstavané, ani klasické skrine by nám nikdy nemali brániť v pohybe po izbe a mali by byť ľahko prístupné.

Ak potrebujete navrhnúť, či zrealizovať premenu vašej spálne obráťte sa na našu spoločnosť Solidis, s.r.o. a my vám radi poradíme!

2019-02-15T09:28:20+00:00