Blog

Blog

Radový rodinný dom v Novej Dedinke

Navrhovaná bola denná časť domu, pozostávajúca zo zádveria, kuchyne, obývacej izby a schodiska. Po vstupe do zádveria sa pozeráme na stenu obloženú drevenými panelmi s integrovanými dverami do technickej miestnosti a vstavanú skriňu s vsunutou časťou na sedenie a vešanie. Vďaka drevenému obkladu sa dosiahol efekt plynulého prechodu do kuchyne, kde sú v obklade opäť integrované dvere do špajze. Pozdĺž celej steny medzi špajzou a východom na terasu sa tiahne kuchynská linka pred ktorou jednoznačne dominuje priestranný ostrov s raňajkovým sedením, oproti ktorému bol v priestore pod schodiskom vytvorený jedálenský kút, ktorý je tiež súčasťou obývacej izby. V obývacej izbe bola navrhnutá jednoduchá, ale masívna TV stena, ktorú tvorí polica na príslušenstvo priamo spojená s obkladom, ktorý sa tiahne až k stropu.

Panelákový byt v Bratislave, mestská časť – Nové mesto

Pri návrhu bytu bola zachovaná pôvodná dispozícia, s výnimkou kúpeľne, ktorá po spojení s WC pôsobí omnoho priestrannejšie. Po vstupe do bytu sa dostávame do zádveria, ktoré je v podobe dlhej chodby, kde bol kladený dôraz na maximum úložných priestorov. Po ľavej strane sa nachádza vstavaná skriňa s otvoreným úložným priestorom na topánky v spodnej časti a po pravej strane sa pozdĺž celej steny tiahne komoda s integrovaným sedením. Už pri prechode zádverím je zrejmé, že sa jedná o mestský byt, čo je dosiahnuté použitím tehlového obkladu a zachovaním pôvodných drevených parkiet – tieto prvky sa opakujú vo všetkých miestnostiach s výnimkou kúpeľne, kde bola použitá „nesmrteľná kombinácia“ čierno-bielych obkladov.

Kuchyňa v glamour štýle

Návrh kuchynskej linky v bielom lesklom prevedení je navrhnutý v štýle glamour. Spája v sebe eleganciu, luxus, dramatickosť, ba až výstrednosť. Kuchyňa disponuje s vysokou zostavou, v ktorej je zabudovaný kávovar a rúra na pečenie. Ostrov dopĺňa varná doska na prípravu jedál a posedenie s luxusnými stoličkami pre rannú kávu, či stolovanie. Priestor kuchyne je doplnený o romantickú tapetu s motívom kvetov a o zariaďovacie predmety, ako i doplnky v zlatom prevedení,ktoré dodávajú kuchyni nádych luxusu. Príjemný dojem v priestore vytvára obraz, ktorý kuchyňu nie len dopĺňa, ale jej dáva určitú osobnosť a estetický zážitok.

Útulný návrh bytu v bytovom dome v projekte Lastovičky

Pre našich klientov v projekte Lastovičky sme navrhli útulný a zároveň funkčný trojizbový byt, ktorého poznávacím znamením je dôraz na každý detail. Obývacia časť  bytu je obzvláštnená zaujímavou tapetou s motívom prírody, ktorá vytvára v priestore bytu harmonickú atmosféru. Na podlahe je koberec, ktorý pôsobí príjemným a zároveň teplým dojmom. Interiér dopĺňa minimalistická kuchynská linka v bielom prevedení s voľne stojacou chladničkou a okrúhlym stolom. 

Interiér rodinného domu ENDE III.

Návrh moderného a sviežeho interiéru v rodinnom dome ENDE III. sa nesie v duchu sviežich, svetlých tónoch. Prepojenie obývačky a kuchyne prináša štedrý spoločenský priestor, v ktorom je miesto i pre jedálenskú časť. Denná zóna je obohatená o praktický konferenčný stolík a zaujímavý minimalistický stolík pod TV. Kuchynská linka je v bielej matnej farbe v kombinácii s teplým drevodekorom. Spotrebiče uceľujú pocit jednoty a kuchyňa pôsobí tvarovo príjemne a čisto. Do kuchyne je umiestnená veľká americká chladnička, do ktorej sa zmestí dostatok čerstvých potravín.

Návrh dennej zóny v rodinnom dome ENDE I. v projekte Lastovičky

V tomto roku 2020 developer Vestal Living, s.r.o. začal s výstavbou posledných rodinných domov ENDE I., ENDE I.II a ENDE II., ktoré sú v predaji a ponúka ich v rôznych dispozíciách so 4-5 obytnými miestnosťami. My sme sa zamerali na RD ENDE I., ktorý má výmeru 98 m² a pozemkom 473 m². Pripravili sme návrh dennej zóny pre tento dom a to v troch rôznych materiálových prevedeniach. V spoločenskej časti domu sa nachádza kuchyňa a obývacia miestnosť so vstupom na priestrannú, čiastočne krytú terasu.